Bateri Kursu Aydın

Aydın Bateri Dersi – Bateri Kursu Aydın

Stres atmak için bir müzik aleti arıyorsanız Bateri Kursu tam size göre.
Her yaştan müzik sevdalısının ilgisini fazlasıyla çeken bir müzik aletidir “bateri”. Çalması çok eğlencelidir, bir yandan da sanıldığı kadar zor değildir.

Google’da “bateri kursu aydın” diye arattınız ve köfte sanat bateri kursunu buldunuz, bateri dersi alma konusunda heveslisiniz, bateri nasıl bir şey, bateri kursu kaç para, bateri çalmak zor mu diye merak ediyorsunuz, bateri kursuna gelip bir an önce şarkı çalmak istiyorsunuz o halde Köfte Sanat Bateri Kursu Aydın tam size göre.

Bateri dersiyle ilgili soruları sitemizde yanıtlıyoruz, sitemizde bateri kursuyla ilgili cevabını bulamadığınız soruları bize sorabilirsiniz veya mail atabilirsiniz.

Bateri Kursu Aydın

Bateri kursuna başlamak için bir bateri sahibi olmanız gerekmemektedir.
Bateri kursumuzdaki baterilerden tamamen ücretsiz olarak yararlanabilir ve istediğiniz zaman bateri provası yapabilirsiniz.

Bateri / davul kökeni Fransızca olan bir kelimedir.
Vurmalı çalgılar takımına bateri denmektedir, bu çalgılar şarkılarda ritim tutmak amacıyla kullanılmaktadır. Rock müzik, hızlı ve sert müzik dendiğinde akla gelen ilk çalgı genelde bateri olur. Oysa bateri sanıldığının aksine sadece hızlı müzik amacını taşımaz. Bateriden çıkan müziğin dengeli ve akıcı olması önem taşır. Davul ve zillerden oluşan bateri tam olarak 5 parçadan meydana gelir. İcra edilen müziğe göre parçaların dengesi ve ritmi değişiklik gösterir. Bateri, baget adı verilen çubuklar yardımıyla çalınır. Bateri için baget adeta bir uzuv haline gelmiştir ve baget olmazsa çalgılar eksik kalır, verim alınamaz.

Baget nasıl baterinin uzvuysa, bateri de orkestranın kalbidir.
Tüm ritmin bateri de olduğunu düşünülürse orkestrayı bir bütün olarak düşünmek, kalp benzetmesi yapmak yanlış olmaz. Birçok insanın özendiği, dinlemekten keyif aldığı bateriyi öğrenmek sanıldığının aksine o kadar da zor değildir.

Özellikle küçük çocukların bateri eğitimi alması beyin gelişimlerini olumlu yönde etkilemektedir. 5 parçadan oluşan bateriyi kontrol etmek beyin gelişimi için oldukça önemlidir. Uzmanların yaptığı araştırmaya göre bateri çalan insanların sağ ve sol beyin loblarının arasındaki bağlantının daha geniş olduğu saptanmıştır.

Apartman ve site içerisinde yaşayan ailelerin baterinin gürültü yapmasından endişe edip izin vermediği bilinen ve önlemi alınabilen bir gerçektir. Elektronik bateriler sayesinde her toplu yaşam alanında başkalarını rahatsız etmeden bateri icra etmek mümkün.

Bateri eğitimi almak isteyenler için bateri kursumuz en doğru adrestir.
Başlangıçta alacağınız bateri teorik eğitim ile bilmeniz gereken teknik detaylarını öğreneceksiniz. Nota ve teorik bilgileri harmanlayarak vereceğimiz eğitim sayesinde kalıcı bir eğitim almış olacaksınız.

Düzenli ve disiplinli bir çalışma ile 3 ay gibi kısa bir sürede istenilen seviyeye gelmiş olacaksınız.
Bateri öğrenmek için önemli sebepler vardır. Bunlardan bazıları; bireysel gelişimi desteklemesi, çok yönlü düşünme mekanizması, duygu değişimini kontrol edebilme gibi önemli detaylardan oluşur. Bateri eğitiminizi Köfte Sanat merkezinde almanız için en önemli sebep ise eğitim süresince ihtiyacınız olan motivasyonun deneyimli hocalarımız tarafından mütemadiyen sağlanacak olması.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s